Vizija i ciljevi
ZAŠTO DATA SOLUTIONS?
Naše vrednosti:
Naši ljudi: Verujemo da su naši ljudi naš najveći resurs, stoga ih podstičemo i dajemo im sve prilike da razvijaju svoje potencijale i kreativnost.
Naši klijenti: Verujemo da su naši klijenti razlog našeg postojanja.
Naša težnja ka savršenstvu: Verujemo u kvalitet. Stoga stalno unapređujemo našu uslugu, naše procedure i procese, kao i kontrolu kvaliteta sistema da bismo i dalje bili broj jedan u zemlji i regionu.
Naša vizija:
Naša vizija je formiranje visokotehnološke laboratorije koja će istraživanjem tehnologije hard diska i multidisciplinarnim pristupom omogućiti efikasno rešavanje problema spašavanja podataka, ali i ostvariti naučni doprinos i u drugim oblastima.
Naša garancija:
Naša garancija da nećete snositi nikakve troškove ako:
- Data Solutions Laboratorija nije u mogućnosti da uspešno uradi spašavanje podataka
- Klijent nije dobio tražene podatke
- Klijent nije zadovoljan integritetom podataka
- Posao nije obavljen u traženom vremenskom okviru
U godinama koje su pred nama, radićemo na proširivanju kapaciteta našeg istraživačkog centra, a tehnologije i metode koje budemo usavršavali koristićemo i na drugim poljima.
Motiv za formiranje ovakve laboratorije treba tražiti u istinitoj priči o prvom spašavanju podataka početkom dvadesetog veka.
Naime, popularni kartični sistem koji je bio izrađen krajem 19. veka i kasnije, korišćen gotovo osamdeset godina, projektovan je od strane Čarls Bebidža i Ejde Lavlejs. Oni su načinili prvu računarsku mašinu baziranu na sličnom principu na kom danas rade moderni računari. Prilikom izrade prototipa nastao je problem, kartice koje su sadržale programske šeme budućeg računara ostale su oštećene. Mašina je bila neupotrebljiva bez ovih programa, stoga je napravljena nova, daleko kompleksnija mašina, koja je uspela da oporavi potrebne programe.
Moderni mediji za skladištenje velike količine podataka, naravno, ne koriste tehnologiju bušenih kartica, ali tehnološki postupak oporavljanja oštećenih podataka i danas je baziran na metodama i opremi koji su savršeniji od uređaja na kojima se skladište podaci.
Hard disk u sebi sadrži mnoge tehnološke inovacije, a baziran je na principu starom preko pola veka. Stalnim usavršavanjem, on danas predstavlja najkompleksniji uređaj u svakom kućištu. Unutar komore hard diska se rotiraju diskovi brzinom do 15 000 obrtaja u minuti. Na nekoliko mikrometara lebdi glava koja čita magnetni zapis i ovu vrednost šalje elektronskom sklopu na obradu. Čipovi visokog stepena intergracije pokretani moćnom logikom šalju podatak računaru. Pojednostavljeno, to se dešava na nivou modernog diska svake nano sekunde.
Pronalaženje načina koji omogućavaju pristup podacima nakon oštećenja hard diska cilj je našeg istraživanja. Ovaj istraživački proces za cilj ima modifikaciju pravila koje su proizvođači postavili u svrhu mogućnosti pristupa podacima, čak i nakon oštećenja uređaja na kom su pohranjeni podaci. Da bi se adekvatno sagledao celokupan sistem, potrebna su znanja elektronike, precizne mehanike, fizike, programiranja, kao i kreativnost u rešavanju problema.
Hiljade klijenata kao Vi, koji su nam ukazali poverenje, su razlog da svakim danom idemo korak napred i pomeramo granice.
PREPORUČUJEMO
Koliko su hard diskovi zaista pouzdani?
01.02.2016.Kompanija Blackblaze koja se bavi bekapovanjem podataka izvršila je nedavno interesantnu analizu pouzdanosti različitih vrsta hard diskova. Uzorak na kome su vršili testiranje je 40.000 diskova koje koriste u svom poslovanju. Ova kompanija koristi diskove tri različita proizvođača – Seagate, Hitachi* i Western Digital. Hard diskovi su proizvedeni različitih godina, različitih su serija i različitih […]
više >>Poslednje iz bloga
Izazovi industrije spašavanja podataka
19.09.2018.„Većina ljudskih bića poseduje gotovo beskrajnu sposobnost uzimanja stvari zdravo za gotovo“– Aldous Huxley, Brave New World Tehnologija skladištenja podataka napreduje neverovatnom brzinom. Tehnologije kao što su: mašinsko učenje, multi-cloud storage, zero downtime i smart storage su trenutno jedne od najpopularnijih tema. Mnogi zaboravljaju da će podaci, bez obzira na to koju najnoviju tehnologiju skladištenja […]
više >>